سیاست حفظ حریم خصوصی اپ فروشندگان پیکوپک

پیکوپک با تاکید بر احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای ثبت جواب، فروش و استفاده از برخی امکانات اپلیکیشن و وب‌سایت، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به ایشان ارائه دهد. برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های پیکوپک قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید، فاکتور رسمی توسط فروشنده صادر می‌شود، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا شماره ثبت و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی الزامی است. یادآوری می‌شود آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که فروشنده در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید فروشنده است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط فروشنده، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، پیکوپک جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از فروشنده، اطلاعات تکمیلی درخواست کند.

همچنین پیکوپک با نصب و یا استفاده از اپلیکیشن اطلاعات زیر را به صورت ناشناس از کاربر اخذ می کند. این اطلاعات در حد ضرورت و متناسب با مقاصدی از جمله مطالعه علت گزارش خطا و بهبود اشکالات سیستمی و تجربه کاربری در هنگام استفاده از وب­سایت و اپلیکیشن پیکوپک و نیز تحقیقات بازاریابی و ارائه خدمات و پیشنهادات خرید مرتبط تر به کاربران جمع آوری می شود و به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط نباشند.

نوع دستگاه، زبان و نوع سیستم عامل دستگاه شما، جست‌وجوهای انجام شده در وب سایت و اپلیکیشن پیکوپک و نتایج انتخاب‌شده، مدت و بازه های استفاده شما از پیکوپک و نوع و نسخه مرورگر توسط پیکوپک جمع‌آوری می‌شود. این اطلاعات تنها توسط پیکوپک استفاده شده و در اختیار شریک تجاری دیگری قرار نمی گیرد.

پیکوپک اطلاعات را توسط کوکی (cookie) نیز جمع آوری می‌کند. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را می­‌دهد.

توجه داشته باشید که 90007707، 1000770707 شماره‌هایی است که پیکوپک از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس‌ام‌اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها، سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه پیکوپک را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.

بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان پیکوپک، با هر شماره دیگری تخلف و سوءاستفاده از نام پیکوپک است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به ایمیل درج شده در صفحه “تماس با ما” اطلاع دهید.

پیکوپک ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای شیوه‌­نامه و استانداردهای خود ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، پیکوپک می‌تواند از اطلاعات ثبت‌شده برای پیگیری قانونی استفاده کند. کاربران ضمن استفاده از خدمات وب‌سایت و اپلیکیشن پیکوپک، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق‌الذکر به پیکوپک اعطا نموده و حق اعتراض را از خود سلب می‌نمایند.

باید تاکید شود که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی، کاربران نباید آن را برای شخص دیگری فاش کنند. در صورتی که کاربر شماره همراه خود را به فردی دیگر واگذار کرد، جهت جلوگیری از سواستفاده یا مشکلات احتمالی، باید از طریق تیکت یا تماس با پشتیبانی شماره موبایل خود را تغییر دهد.

مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق‌الذکر توسط کاربر باشد، با خود کاربر بوده و کاربر حق هر گونه ادعا علیه پیکوپک را از خود سلب می‌کند. پیکوپک هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد. در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای پیکوپک وجود ندارد و کاربران با استفاده از خدمات وب سایت یا اپلیکیشن، ضمنا حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده اند.

از آنجایی که پیکوپک برای حریم­‌خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران خود اهمیت بسیاری قائل است، حداکثر تلاش را به عمل می‌آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیرقانونی جلوگیری کند. طبیعتا مسئولیت هرگونه سواستفاده یا خسارت به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و پیکوپک حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاح­دید خود محفوظ می‌دارد.

در صورتی که تمایلی به دریافت ایمیل‌ها و خبرنامه‌های پیکوپک ندارید، می‌توانید بر روی کلمه لغو عضویت در انتهای صفحه ایمیل کلیک کنید.

پیکوپک برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که تجربه خرید و فروشی امن، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد.

در صورت وجود هرگونه سوال، پشتیبانی پیکوپک پاسخگوی شما می‌­باشد.