قرارداد فروشندگان پیکوپک

مقدمه

شرکت «پیک عصر نوین تجارت مجازی» در راستای رسالت خود در جهت توسعه کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار مجازی، در تاریخ مطابق مواد 10 و 219 قانون مدنی، براساس تعامل مشترک و حسن نیت و مفاد ذیل اقدام به انعقاد قرارداد می‌نماید.

ماده 1. طرفین قرارداد

طرف اول:

شرکت پیک عصر نوین تجارت مجازی (سهامی خاص) به شماره ثبت 574911 و شناسه ملی14009890796 و نشانی اینترنتیwww.pickopack.ir ، با نمایندگی آقایان احسان ریاضی اصفهانی و مهدی محمدپور (دارندگان حق امضای قراردادها به موجب صورتجلسه هیات مدیره شرکت) که از این پس در این قرارداد به اختصار «پیکوپک» نامیده می‌‏شود و

طرف دوم:

شرکت:

شماره ثبت:

شناسه ملی:

با نمایندگی:

به نشانی:

کد پستی:

شماره تماس:

نشانی الکترونیکی:

که از این پس در این قرارداد «فروشنده» نامیده می‌‏شود.

اقامتگاه قانونی و قراردادی فروشنده این قرارداد همان است که در مقدمه این قرارداد ذکر شده است و در صورتی که فروشنده نشانی خود به شرح فوق را تغییر دهد، باید حداقل 10 روز پیش از تغییر، مراتب را کتباً به طرف دیگر اطلاع دهد و تا آن زمان نشانی سابق واجد اعتبار است. اقامتگاه قانونی و قراردادی شرکت پیک عصر نوین تجارت مجازی همان است که در روزنامه رسمی آخرین تغییرات آن شرکت درج گردیده است. طرف مقابل موظف می‌باشد به هنگام ارسال هرگونه مکاتبه و یا مراوده‌ای، آخرین تغییرات روزنامه رسمی شرکت ‌پیک عصر نوین تجارت مجازی را ملاحظه نماید و آن آدرس را به عنوان اقامتگاه قانونی شرکت پیک عصر نوین تجارت مجازی لحاظ نماید.

ماده 2. ضمائم قرارداد

  1. تصویر کارت ملی دارندگان حق امضا
  2. تصویر جواز کسب یا روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت
  3. برگه ثبت نام الکترونیک ثنا (درگاه عدلیران)
  4. جداول کمیسیون و هزینه‌های استفاده از نرم‌افزار به شرح مندرج در سایت و اپلیکیشن
  5. شرایط و زمان‌بندی مرجوعی به شرح مندرج در سایت و اپلیکیشن
  6. تفاهم نامه خریداران به شرح مندرج در سایت و اپلیکیشن
  7. وجه التزام و جرائم به شرح مندرج در سایت و اپلیکیشن

ماده 3. تعاریف

1-3 – کالای معیوب: عبارت است از هر گونه کالا یا هر بخش یا جزیی از آن که دارای ایراد، نقص، صدمه و یا دارای گارانتی غیر معتبر یا حسب مورد فاقد گارانتی، گواهی، مجوز یا پروانه‌هایی که قانونا جهت فروش آن کالا الزامی است باشد.

2-3- کالای تقلبی یا غیراصل: کالاهای ذیل، کالای تقلبی یا غیراصل محسوب می‌شوند:

کالایی که با برند یا مدل اصلی آن کالا از نظر نام متشابه اما از نظر اصالت متفاوت است و یا هرگونه کالایی که از نظر جعبه، بسته‌بندی، جنس، کیفیت و غیره با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید که کالاهای اصل را به فروش می‌رسانند (مانند سایت اصلی برند یا شرکت‌های وارد کننده‌ی قانونی) مغایرت داشته باشد و همچنین در سایت یا اپلیکیشن پیکوپک در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده ولی کالای فروخته شده با نمونه‌ی اصلی کالا مغایرت داشته باشد؛

کالاهایی که در آن‌ها شماره سریال، مدل، برچسب یا سایر نشان‌‏های شناسایی و یا مشخصات کالا، قطعات و اجزای آن‌ها و یا بسته‌بندی یا هرگونه نوشته‏‌ای در روی آنها بطور غیرمجاز از جانب تولیدکننده، توزیع کننده یا فروشنده کالا و یا هر شخص دیگر، محو، تغییر، جایگزین و یا به هر شکلی دستکاری شده باشند؛

کالاهای مغایر با مقررات قوانین و مقررات و ضوابط و استانداردهای دولتی،عمومی و صنفی به ویژه مقررات بهداشتی؛

کالاهای ناقض حقوق اشخاص ثالث از جمله حقوق مالکیت فکری.

3-3- کالای قاچاق: کالایی است که دارای مدارک و مستندات رسمی قابل ارائه دال بر ورود و ترخیص آن از مبادی قانونی و گمرک رسمی کشور نبوده یا هر کالایی که وفق قوانین و مقررات جاری کشور از جمله تبصره ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده، قاچاق محسوب شود.

4-3- بازار آنلاین و بازار آفلاین: بازار آنلاین بازاری است که در آن کالا در بستر اینترنت و به صورت برخط (آنلاین)، عرضه می‌شود و به فروش می‌رسد. بازار آفلاین بازاری است که در آن، کالا مستقل از اینترنت و به صورت سنتی در فروشگاه‌ها و مراکز توزیع عرضه می‌شود و به فروش می‌رسد.

5-3- اپلیکیشن پیکوپک فروشنده: نرم‌افزار کاربردی موبایل، تبلت و وب‌اپلیکیشنی در بستر اینترنت است که به فروشنده امکان قیمت گذاری و فروش کالا را می‌دهد.

6-3- درگاه اینترنتی: وب‌ سایت پیکوپک به آدرس www.pickopack.ir می‌باشد.

7-3- گارانتی معتبر: گارانتی معتبر آن است که توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شناسایی شده و دارای مجوزهای قانونی مربوطه باشد.

8-3 – پیکوپک: برند شرکت پیک عصر نوین تجارت مجازی (سهامی خاص) می‌باشد بـه شمـاره ثبـت 574911 و شناسـه ملـی و کد اقتصادی 14009890796 و نشانی اینترنتی www.pickopack.ir

9-3- فروشنده: هر شخصی است که با تایید این قرارداد، نسبت به فروش محصولات و کالاهای خود از طریق درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده اقدام می‌نماید.

ماده 4. موضوع قرارداد

عبارت است از واسطه‌گری در فروش محصولات و کالاهای فروشنده به خریداران از طریق در اختیار قرار دادن درگاه اینترنتی و اپلیکیشن‌های پیکوپک

ماده 5 .مدت قرارداد

از تاریخ تا می‌باشد.

تبصره 1: این قرارداد در پایان مدت بصورت خود به خود به مدت یک سال تمدید خواهد شد مگر اینکه یکی از طرفین حداقل یک هفته قبل از انقضاء مدت، عدم تمایل خود را نسبت به تمدید به طرف دیگر اعلام نماید. در صورت عدم تمدید یا فسخ یا انفساخ به تشخیص پیکوپک، پرداخت‌های فروشنده متوقف خواهد شد.

ماده 6. اجرت و هزینه‌های فروش

1-6- کمیسیون پیکوپک: درصدی از بهای فروش کالا است که بابت عرضه کالا در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک به شرح مندرج در جدول کمیسیون‌ها در اپلیکیشن پیکوپک فروشنده به پیکوپک تعلق می‌گیرد. نظر به اینکه درصد مذکور پیش از فروش کالا در درگاه اینترنتی یا اپلیکیشن پیکوپک فروشنده برای فروشنده قابل رویت است، فروشنده با ثبت قیمت کالا در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، درصد مذکور را نیز به عنوان حق‌الزحمه و کمیسیون پیکوپک تائید می‌کند و می‌پذیرد. پیکوپک می‌تواند نسبت به وصول کمیسیون خود از محل مطالبات فروشنده به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه اقدام نماید.

2-6- هزینه‌های جانبی مربوط به خدمات تبلیغاتی، تولید محتوا و تصویر برداری برای کالا، استفاده از اپلیکیشن‌های پیکوپک، هزینه‌های مرجوعی، همچنین جریمه‌ها (بر اساس ضوابط کاری پیکوپک به شرح مندرج در این قرارداد و نیز ضوابط مندرج در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده) به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه به عهده فروشنده بوده و از فروشنده دریافت خواهد شد.

تبصره 2: امکان تغییر کمیسیون، هزینه‌ها و جریمه‌ها در هر زمان توسط پیکوپک در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده وجود دارد و فروشنده قادر به مشاهده آخرین تغییرات آن خواهد بود. تغییرات در کمیسیون، هزینه‌ها و جریمه‌ها دو روز قبل از اعمال از طریق پیام درون اپلیکیشن پیکوپک یا پست الکترونیک به اطلاع فروشنده خواهد رسید و ادامه روند فروش توسط فروشنده پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید است و در حکم اصلاحیه این قرارداد است که خود به خود با ادامه روند فروش مورد توافق طرفین قرار گرفته است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه‌ای برای لازم‌الاجرا بودن ندارد.

تبصره 3: فروشنده متعهد شد جهت آگاهی از هرگونه تغییرات، هر روز اپلیکیشن پیکوپک فروشنده خود را مشاهده کند و پیکوپک هیچگونه مسئولیتی نسبت به ادعای عدم آگاهی فروشنده از تغییرات نداشته و فروشنده ملزم به تبعیت از تغییرات است. هرگونه اصلاحیه یا الحاقیه یا تغییر از جمله تغییرات در هزینه‌ها و جریمه‌ها، در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده قرار خواهد گرفت و اطلاعیه از طریق درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده یا پست الکترونیک فروشنده به نشانی مندرج در درگاه اینترنتی یا اپلیکیشن پیکوپک فروشنده ارسال خواهد شد. تغییرات فوق ظرف دو روز از تاریخ ارسال اطلاعیه لازم الاجرا خواهد بود مگر اینکه فروشنده ظرف مهلت مذکور نسبت به غیرفعال کردن فروش در اپلیکیشن پیکوپک فروشنده اقدام نماید. که در این صورت پیکوپک حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

ماده 7. نحوه اجرای قرارداد

1-7- سفارشات مشتری، در اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، برای فروشنده قابل رؤیت است و فروشنده موظف است سفارشات ثبت شده را در اسرع وقت با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده خود، به صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته‌بندی کرده و به نشانی مشتری براساس استانداردها و دستورالعمل‌های پیکوپک، ارسال نماید.

2-7- فروشنده موظف است قیمتی پایین‌تر از قیمت اعلامی در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده را در سایر بازارها اعم از آنلاین و آفلاین ارائه نماید.

3-7- این قرارداد حق انحصاری جهت فروش برای فروشندگان ایجاد نمی‌نماید و هیچگونه اعتراضی نسبت به فروش کالا و نیز بهای کالاهای در حال فروش توسط فروشندگان دیگر، قابل استماع نمی‌باشد.

4-7- وجه ناشی از فروش کالا توسط خریدار به حساب پیکوپک واریز می‌شود. مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری بر عهده فروشنده است و فروشنده موظف به ارائه فاکتور در زمان تحویل کالا به مشتری می‌باشد. پیکوپک درآمدهای حاصل از ارائه خدمات خود به فروشنده و قراردادهای منعقده با فروشنده را جهت رعایت مفاد مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، به سازمان امور مالیاتی گزارش خواهد کرد.

5-7- فروشنده کلیه‌ی مسئولیت‌های ناشی از صدور فاکتورها و فروش کالا بر روی وبسایت و اپلیکیشن پیکوپک را بر عهده دارد و در صورت لزوم، متعهد به حضور و پاسخگویی در مراجع اداری و قضایی بوده و همچنین ضامن جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و پیکوپک می‌باشد و پیکوپک در خصوص موارد فوق فاقد هرگونه مسئولیتی می‌باشد.

6-7- قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت‌گذاری (با توجه به قوانین و مقررات اعلامی از طرف سازمان‌های نظارتی و یا لیست قیمت مصوب مورد تایید اتحادیه‌ها و یا سازمان‌های مرتبط و همچنین قوانین قیمت‌گذاری پیکوپک) در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، و به مسئولیت فروشنده تعیین می‌شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده، بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشنده به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می‌نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.

7-7- در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین‌تر از قیمت واقعی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای مذکور در ماده 10 در خصوص عرضه کالای ناموجود می‌شود. در هر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده است.

8-7- فروشنده اظهار می‌نماید که با عرضه کالا در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، حقوق مالکیت فکری یا سایر حقوق و امتیازات مکتسبه متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود و باید کلیه خسارات وارده به پیکوپک و سایر اشخاص را در این خصوص جبران نماید.

9-7- نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت، همان نام تجاری اعلامی از طرف فروشنده در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده او می‌باشد و فروشنده در این راستا اظهار می‌نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود. در صورتی که فروشنده ظرف مدت 3 روز از اعلام پیکوپک مبنی بر مراجعه جهت پاسخگویی به مراجع مربوطه مراجعه ننماید، موظف به پرداخت وجه التزام روزانه (طبق ماده 10) به پیکوپک می‌باشد.

تبصره 4: در صورتی که صاحب اصلی نام تجاری همراه با مدارک مالکیت به پیکوپک جهت نقص حقوق مالکیت فکری اطلاع دهد، پیکوپک نام تجاری فروشنده را به شناسه ملی آن تغییر خواهد داد که فروشنده در این مورد حق اعتراضی ندارد و همچنین فروشنده موظف است ظرف مدت سه روز نام جدید تجاری خود را در قالب تیکت به پیکوپک اعلام نماید. در غیر این صورت موظف به پرداخت وجه التزام روزانه (طبق ماده 10) به پیکوپک می‌باشد.

ماده 8. تعهدات و حقوق فروشنده

1-8- فروشنده متعهد است مدارک درخواست شده در خصوص احراز هویت و مدارک موثق و معتبر ثبتی و نیز گواهینامه‌های صنفی، حرفه‌ای، بهداشتی (در صورت لزوم)، استاندارد و سایر مدارک به شرح درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده را بارگذاری و در صورت لزوم آنها را به‌روزرسانی نماید. عدم بارگذاری یا به‌روزرسانی اسناد به طور صحیح، علاوه بر ایجاد حق فسخ برای پیکوپک (پس از اخطار رفع نقص) این حق را برای پیکوپک ایجاد می‌کند که کلیه پرداخت‌ها را تا زمان رفع نواقص مدارک معلق و دسترسی فروشنده را به درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک قطع نماید.

2-8- فروشنده حقیقی می‌تواند همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با پیکوپک معرفی نماید.

3-8- فروشنده حقوقی موظف است همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با پیکوپک معرفی نماید.

4-8- فروشنده متعهد به رعایت تمامی اصول و مقررات قانون رقابت و شرایط خاص صنفی مرتبط با فعالیت خود می‌باشد.

5-8- فروشنده مسئولیت صحت اطلاعات و تضمین اصالت و کیفیت خدمات را شخصاً بر عهده دارد و بدین وسلیه متعهد گردید در قبال تخلفات خود علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی، پیکوپک را در قبال مسئولیت و هزینه هرگونه دعوای طرح شده توسط اشخاص ثالث مصون نماید.

6-8- فروشنده متعهد می‌شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال نماید، و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد. در غیر این صورت پیکوپک می‌تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را (براساس ماده 10) از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید. علاوه بر این پیکوپک می‌تواند اقدام به فسخ قرارداد کند. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی پیکوپک در خصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات از محل مطالبات و تضامین فروشنده نمی‌باشد.

7-8- از آنجا که طبق مقررات قانون تجارت الکترونیک، فروشنده متعهد به رعایت مهلت هفت روزه جهت انصراف مشتری و استرداد کالا می‌باشد، فروشنده با تایید تعهدات ناشی از مقررات موصوف و سایر مقررات مربوط به این نوع تجارت، متعهد می‌باشد کالاهای مرجوعی را بپذیرد. مسئولیت هرگونه تخلف از این مقررات با فروشنده بوده و فروشنده متعهد به پاسخگویی به دعاوی می‌باشد. حتی اگر مشتریان به هر دلیل دعاوی خود را در خصوص عدم رعایت موازین قانونی علیه پیکوپک طرح کنند و تحت هر شرایطی پیکوپک به دلیل عملکرد مرتبط با فروشنده منفردا ً یا متضامناً محکوم گردید، فروشنده موظف است علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی پیکوپک را درخصوص موضوعات قضائی و هزینه‌ها و خسارات آن مصون نماید و این هزینه‌ها را مسترد نماید.

تبصره 5: در مورد موارد موضوع آیین نامه اجرایی مواد 38 و 42 قانون تجارت الکترونیک (از جمله مواد فاسد شدنی) به دستورالعمل پیکوپک مراجعه خواهد شد.

8-8- در صورتی که خریدار نسبت به کالای تامین شده اعتراض و قصد شکایت از فروشنده را داشته باشد، می‌تواند به پیکوپک این اعتراض را اعلام نماید. پیکوپک جهت تضمین حقوق خریدار، مبلغ واریزی را به صرف درخواست خریدار به مدت یک روز بیشتر از زمان قراردادی مسدود می‌کند و در صورت ارائه شکایت یا دادخواست این زمان به یک هفته افزایش می‌یابد. در ادامه در صورت صدور قرار تامین خواسته در این مدت، مبلغ به مدت دو هفته دیگر، مسدود خواهد شد و در صورت ارائه نامه اجرای احکام طی این دو هفته مبنی بر مسدودی، مبلغ تا زمان ارائه نامه رفع مسدودی نزد پیکوپک مسدود می‌ماند و فروشنده در این مورد حق هیچ اعتراضی را نخواهد داشت.

9-8- فروشنده در صورت اعلام مشتری مبنی بر عیب، کاستی یا نقص کالا، متعهد به اجرای صحیح تعهدات و پاسخگویی به مشتری و جلب رضایت وی بر اساس نظر پیکوپک است و در صورت درخواست مشتری نسبت به جایگزین کردن یا رفع نقص آن، موظف است حداکثر ظرف مدت 2 روز کاری اقدام نماید. چنانچه فروشنده ظرف مدت مذکور اقدام لازم را معمول نداشته یا مشتری با پس دادن کالا، تقاضای استرداد وجه را داشته باشد، پیکوپک نسبت به عودت وجه به مشتری اقدام می‌نماید و فروشنده بدینوسیله حق هرگونه اعتراض نسبت به استرداد وجه به مشتری و عدم استرداد کالا از سوی خریدار را از خود سلب و ساقط می‌نماید. فروشنده می‌پذیرد هزینه ناشی از استرداد کالاهای معیوب یا ناقص توسط مشتری، از مطالبات فروشنده کسر و توسط پیکوپک برداشت خواهد شد.

10-8- فروشنده اعلام و اقرار می‌نماید مالک قانونی کالاهای معرفی شده بوده و مجاز به فروش آن‌ها است و ضمناً کالاهای ارائه شده را از مجاری و طرق قانونی تأمین کرده و دارای فاکتور خرید معتبر می‌باشد و متعهد می‌شود هیچگونه کالای قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی یا تاریخ گذشته یا بدون تاریخ یا با تاریخ مخدوش و فاقد مجوز را تحویل مشتری ندهد و تضمین می‌کند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال شده به نحو صحیح و قانونی قیمت‌گذاری و با رعایت حقوق مالکیت فکری عرضه شده و جزء کالاهای مجاز و قانونی و بهداشتی بوده و در صورت وارداتی بودن از مبادی قانونی ترخیص و وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی و مجوزهای وارداتی لازم می‌باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه اسناد فروش، به پیکوپک یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. در غیر این صورت کلیه مسئولیت‌های قضایی و قانونی و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص و مراجع ذیصلاح از جمله و نه منحصرا ً شامل گمرکات، تعزیرات و اداره مالیات بر عهده فروشنده خواهد بود و فروشنده موظف است در صورت محکومیت یا الزام قانونی پیکوپک به پرداخت خسارت یا جریمه، علاوه بر پرداخت آنها، جریمه‌ای مطابق با ماده 10 به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد نیز به پیکوپک پرداخت نماید. فروشنده ضمن تضمین موارد فوق، بدینوسیله می‌پذیرد که در صورت تخلف، پیکوپک می‌تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید و فروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می‌نماید.

11-8- فروشنده متعهد می‌شود که هیچگونه کالای تقلبی یا غیراصل را به عنوان کالای اصل در اپلیکیشن پیکوپک فروشنده درج نکرده و تحویل مشتری ندهد. در غیر این صورت فروشنده موظف است مطابق ماده 10، هرگونه وجه التزام عدم انجام تعهد را به پیکوپک پرداخت نماید و در این صورت، پیکوپک می‌تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید و فروشنده بدینوسیله حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می‌نماید.

12-8- فروشنده تضمین می‌‏کند که اولاً تنوع، تعداد، قیمت، کیفیت، مشخصات و عملکرد معمول کالاها به ترتیب اعلام شده در درگاه اینترنتی است و کالاها با اطلاعات انتشار یافته در مورد آن‌ها کاملا تطبیق دارد، ثانیاً کلیه کالاها در بسته‌بندی مطابق با استاندارد پیکوپک (و در صورت فقدان استاندارد خاصی از سوی پیکوپک، در بهترین بسته‌بندی معمول در رویه تجاری برای آن نوع کالا و مسیر حمل) تحویل داده خواهد شد، ثالثاً، کالاهای فروخته شده به هیچ عنوان کالاهای دست دوم (ریپک یا غیرآکبند)، مرجوعی (ریفرش) و یا مجددا فروخته شده نمی‌باشد. فروشنده مسئول جبران خسارات وارده و دعوای طرح شده از سوی مشتریان در خصوص موارد مذکور در این بند خواهد بود و مسئولیتی در این خصوص متوجه پیکوپک نخواهد بود.

13-8- فروشنده متعهد است نظر پیکوپک را در مورد کاستی‌ها و نقایص بسته‌ها پذیرفته و اقدامات لازم را در خصوص رفع نقص ظرف مدت 24 ساعت به عمل آورد. در صورت عدم رفع نقص، فروشنده متعهد به جبران خسارات وارده به پیکوپک و مشتری (براساس ماده 10) حسب اعلام پیکوپک و پرداخت خسارات ناشی از تأخیر در انجام تعهد است.

14-8- فروشنده موظف است در خصوص کالاهای ملزم به داشتن گارانتی، کالا را با گارانتی مجاز در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده عرضه نماید. تاریخ شروع گارانتی از زمان صدور فاکتور توسط فروشنده آغاز می‌شود و فروشنده موظف است اعتبار گارانتی را از زمان فروش کالا محاسبه کند. در غیر اینصورت مسئولیت پاسخگویی به ادعاهای اشخاص ثالث (اعم از مشتری و سایر اشخاص و مراجع) را بر عهده دارد.

15-8- فروشنده اعلام و اظهار می‌دارد که در زمان انعقاد این قرارداد، مشمول هیچ ممنوعیت قانونی برای انعقاد قرارداد نمی‌باشد و چنانچه در هر زمانی به هر دلیلی مشمول ممنوعیت قرار گرفت، متعهد به اعلام ممنوعیت قانونی خود جهت اخذ تصمیم مقتضی به پیکوپک می‌باشد. در صورت عدم اعلام ممنوعیت، فروشنده مسئول عواقب قانونی آن و جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و پیکوپک خواهد بود و پیکوپک هیچ مسئولیتی نداشته و نخواهد داشت.

16-8- اگر در جریان تحویل، قبول، استفاده یا دسترسی به کالاها، خسارت مالی یا آسیب و جراحات شخصی ناشی از تقصیر یا عدم مراقبت در تولید، بسته‌بندی یا تحویل کالا رخ دهد از جمله مواردی چون استاندارد پایین، معیوب یا مضر بودن اجزای تشکیل‌دهنده‌ی کالا، آلودگی کالا یا هرگونه قصور و تقصیر از ناحیه فروشنده، فروشنده در مقابل پیکوپک، کارکنان و نمایندگان وی و خریدار و اشخاص ثالث مسئول جبران کلیه خسارات وارده خواهد بود.

17-8- فروشنده متعهد است صرفاً کالاهای موجود در انبار را در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به پیکوپک و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی و قانونی خواهد بود. در این حالت پیکوپک بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی مندرج در ماده 10، راساً نسبت به قطع دسترسی فروش فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود و همچنین برای پیکوپک حق فسخ قرارداد ایجاد می‌گردد.

18-8- فروشنده متعهد به حفظ محرمانگی نام کاربری و رمز عبور درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده بوده و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کلیه اقدامات لازم از جمله تغییر رمز عبور در دوره‌های متعارف و عدم افشای آن به اشخاص ثالث را مبذول خواهد داشت. بدیهی است مسئولیت هرگونه سهل‌انگاری در حفظ نام کاربری و رمز عبور، مسئولیت‌های ناشی از استفاده از رمز عبور و به طور کل، کلیه‌ی فعالیت‌هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز عبور انجام می‌پذیرد بر عهده فروشنده می‌باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل یا تخلف یا سوء استفاده اشخاص ثالث، فروشنده مسئول و پاسخگوی نهادها و مراجع ذیربط و جبران هرگونه خسارت احتمالی وارده است و باید در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید. فروشنده موظف است هرگونه مشکل احتمالی را سریعاً به پیکوپک اعلام نماید و جهت حل و فصل آن همکاری لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده یا خسارات ناشی از آن بر عهده فروشنده است.

19-8- فروشنده متعهد است مقررات لازم‌الاجرا علی‌الخصوص قانون تجارت الکترونیک و نظامات مختص این قانون (از جمله ارائه کالاهای سالم به مشتری، حفظ مهلت هفت روزه انصراف، ارائه اطلاعات دقیق و جامع در مورد کالای عرضه شده در فضای مجازی) و قوانین و مقررات مالیاتی، صنفی، جرائم رایانه‌ای و مجازات اسلامی و نیز قوانین و مقررات تعزیرات و امور گمرکی و صادرات و واردات و مبارزه با قاچاق را رعایت نماید و همچنین تأیید می‌نماید که مجوزهای قانونی و توانایی‌های لازم را برای این فعالیت‌ها دارا می‌باشد. فروشنده ضمن آگاهی به این موضوع حق خود در خصوص هرگونه ادعای جبران خسارات را سلب و ساقط می‌نماید.

20-8- فروشنده موظف است در درج هرگونه محتوا در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، کلیه‌ی مقررات و شئون اخلاقی، اسلامی و قانونی را رعایت نموده و بدینوسیله مسئولیت هرگونه پاسخگویی در این خصوص به مراجع ذی صلاح یا اشخاص ثالث را می‌پذیرد.

21-8- در صورت تخلف از هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد، فروشنده باید خسارات وارده به پیکوپک را جبران نماید و با تایید این قرارداد می‌پذیرد در صورت بروز تخلف و عدم رعایت مفاد این قرارداد، پیکوپک می‌تواند به تشخیص خود راساً نسبت به قطع دسترسی فروش فروشنده اقدام نماید. همچنین برای پیکوپک ایجاد حق فسخ قرارداد می‌گردد.

22-8- مطالبات فروشنده خواه ناشی از این قرارداد، خواه ناشی از هر منشا دیگر، نزد پیکوپک از جمله تضامین می‌باشد و پیکوپک می‌تواند هر یک از مطالبات خویش، هزینه‌ها و خسارات را راسا از محل مطالبات وی یا هر یک از تضامین نزد خود وصول نماید.

23-8- فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین نخواهد داشت و پیکوپک حق واگذاری را برای خود محفوظ می‌دارد.

24-8- درصورت نقض تعهد، پیکوپک می‌تواند ضمن قطع دسترسی فروشنده به درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده حسب صلاحدید نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه وجوه التزام و خسارات نخواهد شد.

25-8- فروشنده موظف است قیمت اعلامی کالا را در صورتی که آن کالا مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد، با این احتساب در اپلیکیشن پیکوپک فروشنده درج نماید. پیکوپک در زمان تسویه سبد خریداران مبلغی را به عنوان مالیات برارزش افزوده به آن اضافه نکرده و دریافت نمی‌کند.

26-8- فروشنده متعهد است جهت آموزش و توجیه در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، کلیه راهنماها و دستورالعمل‌های ارائه شده در سایت و اپلیکیشن‌های پیکوپک اعم از متنی و تصویری را به دقت مشاهده و مطالعه نماید و در صورت هر گونه ابهام با پشتیبانی پیکوپک تماس بگیرد. متعاقباً فروشنده با استفاده از درگاه اینترنتی یا اپلیکیشن پیکوپک فروشنده اعلام و اقرار می‌نماید که آموزش‌های لازم را فراگرفته و مسئولیت درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده را برعهده دارد و نمی‌تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه پیکوپک طرح نماید.

ماده 9. تعهدات و حقوق پیکوپک

1-9- پیکوپک به عنوان واسطه فضای مجازی کسب و کار و خدمات دهنده در خصوص امور جانبی و امین در نگهداری وجوه پرداختی حاصل از فروش، همکاری لازم را با فروشنده در راستای عرضه کالاهای موضوع قرارداد در درگاه اینترنتی (معرفی، توصیف و عکس گذاری، و سایر خدمات به شرح مقرر در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده) با اخذ هزینه های مربوط مبذول خواهد داشت.

2-9- تعیین جایگاه کالا، نحوه معرفی، شیوه نمایش و تبلیغ کالا در صورت درخواست فروشنده و تایید پیکوپک در قبال دریافت هزینه‌های مربوطه به شرح جدول هزینه‌ها مندرج در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده بر عهده پیکوپک خواهد بود.

3-9- کلیه مطالب و تصاویر مندرج در درگاه اینترنتی در خصوص محصولات و کالاها، تحت کپی رایت و مالکیت فکری پیکوپک است. همچنین هرگونه بهره‌برداری، استناد و استفاده تجاری از آن‌ها، حتی برای مالک کالا، ممنوع بوده و پیکوپک حق خود را برای پیگیری قانونی نقض این موارد محفوظ می‌دارد. عکس‌ها و مطالب تولیدی توسط فروشنده مشمول این مورد نخواهد شد.

4-9- پیکوپک، آموزش و راهنماهایی را برای فروشنده در درگاه اینترنتی یا اپلیکیشن پیکوپک فروشنده ارائه می‌کند و فروشنده موظف است پیش از شروع فروش و قیمت‌گذاری، کلیه راهنماها و دستورالعمل‌های ارائه شده در سایت و اپلیکیشن‌های پیکوپک اعم از متنی و تصویری را به دقت مشاهده و مطالعه نماید و در صورت هرگونه ابهام با پشتیبانی پیکوپک تماس بگیرد و فروشنده حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت. متعاقباً فروشنده با استفاده از درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، اعلام و اقرار می‌نماید که آموزش‌های لازم را فراگرفته و مسئولیت درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده خود را برعهده دارد و نمی‌تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع‌‌ رسانی، ادعایی را علیه پیکوپک طرح نماید.

5-9- وجوه ناشی از فروش کالا پس از کسر کمیسیون، هزینه‌ها و مطالبات قراردادی و تأیید واحد مالی پیکوپک‌، طبق زمان‌بندی مشخص شده در اپلیکیشن پیکوپک فروشنده به فروشنده پرداخت می‌شود.

تبصره 6: اگر روز پرداخت مصادف با پنجشنبه باشد، پرداخت در روز قبل یعنی چهارشنبه انجام خواهد شد. اگر روز پرداخت مصادف با جمعه یا تعطیلات رسمی باشد، پرداخت در روز کاری بعدی انجام خواهد شد.

تبصره 7: کمیسیون، هزینه‌ها و مطالبات قراردادی پیکوپک همراه مالیات بر ارزش افزوده آن‌ها محاسبه و از فروشنده دریافت خواهد شد.

تبصره 8: فروشنده موظف به معرفی شماره حساب با کد شبا منطبق با نام خود، در اپلیکیشن پیکوپک فروشنده می‌باشد. وجوه فوق الذکر صرفا به شماره حسابی که کد شبای آن به نام فروشنده است واریز خواهد شد. در صورت عدم اعلام فروشنده و یا عدم تطابق نام فروشنده و صاحب کد شبا، پیکوپک مسئولیتی در تاخیر و یا عدم پرداخت وجوه ندارد.

تبصره 9: پیکوپک مسئولیت و تعهدی در خصوص تکالیف قانونی و مالیاتی فروشنده از جمله مالیات بر درآمد و ارزش افزوده کالا ندارد. تشخیص شمول یا عدم شمول کالاها و همچنین مشمولیت یا عدم مشمولیت فروشنده، بر عهده فروشنده است. در صورتی که فروشنده مشمول ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده نیست، چه کالای فروخته شده توسط او مشمول مالیات بر ارزش افزوده و چه معاف باشد، حق اعمال مبلغ مالیات بر ارزش افزوده در صورتحساب‌های مشتریان را ندارد. در صورتی که فروشنده مشمول ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده باشد، در صورت ثبت‌نام، تنها برای کالاهای مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌تواند مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را به بها کالاها اضافه کند و حق افزودن مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به بها کالاهای معاف را نخواهد داشت. در صورتی که فروشنده مشمول ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده باشد و ثبت‌نام نکرده باشد، به هیچ وجه حق اعمال مبلغ مالیات بر ارزش افزوده در صورتحساب‌های مشتریان را ندارد. در صورت عدم رعایت موارد فوق و در صورت عدم رعایت هر یک از تعهدات قانونی و مالیاتی از سوی فروشنده و همچنین در صورتی که مشمولیت کالاها مورد اعتراض خریداران قرار گیرد و یا در رسیدگی‌های بعدی سازمان امور مالیاتی، از بابت عدم رعایت موارد قانونی از جمله موارد فوق توسط فروشنده، برای پیکوپک مبلغ مالیات و یا جرایمی در نظر گرفته شود و یا به هر نحو دیگر، خساراتی متوجه پیکوپک شود، پیکوپک محق می‌باشد که مبالغ یاد شده و خسارات وارده به خود و یا اشخاص ثالث را بر حسب تشخیص خود از محل مطالبات احتمالی فروشنده یا تضامین وی راساً و بدون نیاز به مراجعه به مراجع قانونی و در صورت عدم تکافو از طریق مراجعه به مراجع قضایی، وصول نماید. همچنین فروشنده مکلف به ارائه فهرست معاملات در سامانه 169 قانون مالیات‌های مستقیم، به نحوی که قبلا به اطلاع وی رسیده است می‌باشد و مکلف به ارائه اطلاعات ارسالی به پیکوپک با کد رجوع در صورت درخواست می‌باشد.

6-9- پیکوپک در راستای ارائه هرگونه خدمات به فروشندگان، هزینه‌های مربوطه را مطابق با جدول کمیسیون و هزینه‌ها مندرج در اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، در ازای صدور فاکتور از فروشنده دریافت می‌نماید. فاکتور پیکوپک می‌تواند به صورت الکترونیک روی اپلیکیشن پیکوپک فروشنده باشد و فروشنده ظرف 5 روز کاری پس از صدور فاکتور مهلت دارد تا مراتب اعتراض خود را اعلام نماید. بدیهی است در صورت اعتراض موارد توسط پیکوپک بررسی و در صورت صلاحدید در فاکتور بعدی اصلاح می‌گردد.

7-9- پیکوپک می‌تواند حقوق و تعهدات خود ناشی از این قرارداد را به اشخاص ثالث منتقل کند.

8-9- پیکوپک حق تغییر ضمایم قرارداد، جداول هزینه‌ها و کمسیون‌ها ،استانداردها، شیوه‌نامه‌ها و غیره را در هر زمانی داشته و این تغییرات و همچنین اطلاعیه‌ها و ابلاغیه‌ها توسط پیکوپک در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده به فروشنده اعلام می‌شود که به منزله‌ی ابلاغ به فروشنده می‌باشد. فروشندگان متعهد هستند تمامی اطلاعیه‌ها را با دقت مطالعه نموده و طبق آن عمل نمایند. تغییرات به طور خودکار روی درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده قرار گرفته و به منزله‌ی اصلاحیه و الحاقیه این قرارداد محسوب شده و فروشنده متعهد به رعایت مقررات به روز شده می‌باشد و نیاز به هیچگونه تشریفات دیگری جهت امضا و ابلاغ نمی‌باشد.

ماده 10. وجه التزام

درصورتی که فروشنده هریک از تعهدات قراردادی خود را در موعد مقرر یا به طور صحیح انجام ندهد یا اقدامات وی به هر دلیل منجر به ورود خدشه به اعتبار یا شهرت پیکوپک گردد، پیکوپک حق دارد وجوه التزام به شرح ذیل را با توجه به جدول موجود در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده محاسبه و از فروشنده مطالبه یا راساً از مطالبات فروشنده کسر کند:

الف- وجه التزام قیمت‌گذاری و فروش هرگونه کالا با قیمتی بالاتر از قیمت مصرف کننده مندرج بر روی کالا

ب- وجه التزام قیمت‌گذاری و فروش هرگونه کالا با قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه شده در پیکوپک در سایر بازارها اعم از آنلاین و آفلاین


پ- وجه التزام فروش کالای غیر اصل و کالای بدون گارانتی

ت- وجه التزام فروش کالای قاچاق، ممنوعه، غیر بهداشتی یا مضر

ث- وجه التزام لغو سفارش مشتری توسط فروشنده به دلایلی از قبیل عدم موجودی کالا در انبار فروشنده، فروش کالاهای ممنوعه، تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت فروشنده، اشتباه در قیمت‌گذاری و سایر دلایل به تشخیص پیکوپک

ج -وجه التزام تاخیر در ارسال کالا به مشتری

چ- وجه التزام مغایرت کالا و محموله ارسالی با سفارش ثبت شده در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده

ح -وجه التزام مرجوعی کالا توسط مشتری به دلایلی از قبیل مغایرت محتوایی، معیوب بودن کالا، کالای تقلبی یا غیراصل و سایر دلایل به تشخیص پیکوپک

خ -وجه التزام تاخیر در بازپس‌گیری و تعیین تکلیف کالا توسط فروشنده به دلایلی از قبیل معیوب بودن، ناقص بودن، مسترد شدن از طرف خریدار یا به هر دلیل به تشخیص پیکوپک

تبصره 10: وجوه التزام مذکور با الزام فروشنده به انجام تعهد اصلی قابل جمع بوده و بدل آن نمی‌باشد.

ماده 11. موارد فسخ قرارداد

1-11- هر یک از طرفین می‌تواند در صورت انحلال یا ورشکستگی طرف مقابل قرارداد را فسخ و مراتب را اعلام نماید.

2-11- پیکوپک می‌تواند در صورت نقض هر یک از تعهدات قرارداد،در صورتی که فروشنده اقدام به تطمیع ،اغوا یا ارائه هر گونه پیشنهاد نامشروع به هر یک از کارکنان پیکوپک نماید و یا در صورت واگذاری قرارداد به شخص ثالث از سوی فروشنده بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف، ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، قرارداد را فسخ نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه خسارات و وجوه التزام از سوی پیکوپک نمی‌باشد.

3-11- علاوه بر موارد مذکور در فوق، پیکوپک می‌تواند در صورت عدم تمایل به ادامه با طرف مقابل، راساً و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل اختلاف در طول مدت قرارداد، ضمن قطع فوری درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، رابطه قراردادی خود با فروشنده را بدون هرگونه مسئولیت درخصوص پرداخت خسارات تحت هر عنوان، فسخ کند. در این موارد، فروشنده اعلام و اقرار نمود که پیکوپک حق دارد طبق صلاحدید خود عمل نموده و خساراتی تحت هر عنوان، قابل ادعا از سوی فروشنده نمی‌باشد.

تبصره 11: اعمال حق فسخ، فوریت نداشته و پیکوپک می‌تواند در هر زمان این حق را اعمال نماید.

ماده 12. قوه قاهره (فورس ماژور)

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ، شورش، سیل، زلزله، حریق و نظایر آن، ایفای تعهدات از ناحیه یکی از طرفین غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد را خواهد داشت. در این صورت خسارتی از طرفی که اثبات قوه قاهره می‌نماید، گرفته نمی‌شود.

تبصره 12 :طرف مدعی قوه قاهره باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید.

تبصره 13: با توجه به این که به محض تغییر قیمت، فروشنده موظف به تغییر قیمت در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده است، در صورتی که این تغییر را اعمال ننمایید و خریدار محصولاتی را با همان شرایط سفارش دهد، فروشنده نمی‌تواند به قوه قاهره استناد نماید و می‌بایست به تعهدات خود عمل کند.

ماده 13 .اسقاط حق

اسقاط هر یک از حقوق توسط پیکوپک تنها زمانی واجد اثر است که به صورت کتبی به فروشنده ابلاغ شود.

ماده 14. رازداری

هریک از طرفین باید اطلاعات مندرج در درگاه اینترنتی و اپلیکیشن پیکوپک فروشنده، به ویژه اطلاعات مشتریان را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات مقتضی برای تضمین حفظ محرمانگی آن به وسیله کارکنان خود را نیز اتخاذ نمایند. این تعهد تا پنج سال از تاریخ خاتمه قرارداد معتبر است. بدیهی است ارائه اطلاعات به موجب حکم قانونی یا دستور مقامات، از شمول این ماده مستثنی است. پیکوپک حق دارد به صلاحدید خود خسارات ناشی از نقض این تعهد را محاسبه نموده و از مطالبات فروشنده کسر نماید.

ماده 15. واگذاری

فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین، نخواهد داشت.

ماده 16. قانون حاکم و نحوۀ حل اختلاف

قرارداد تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و با توجه به محل انعقاد قرارداد، کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از آن و یا راجع به آن به مراجع صالح قضایی جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران ارجاع خواهد شد.

این قرارداد در 16 ماده با تایید قرارداد مورد تایید قرار می‌گیرد و فروشنده با تایید این قرارداد متعهد بدان خواهد بود.